Toužíte po zářivě bílém úsměvu?
Dětské zoubky jsou nádherně bílé, ovšem s postupem času nám zuby pomalu začínají žloutnout. Je to přirozený proces, který ovlivňuje strava i životní styl. Na vině je ale samozřejmě i genetika. Zuby, které svou barvou připomínají čerstvě nasněžený sníh, můžeme vidět v televizi, na internetu i na billboardech. Jak je tedy možné, že v reálném životě se se zuby jako perlami setkáváme o poznání méně? Nehledejte za touto nablyštěnou reklamou žádné kouzlo, většina tištěné produkce je počítačově upravena. Navíc má spousta celebrit pro lepší efekt na zubech nalepené porcelánové fazety, díky kterým jejich zuby vypadají jak ze žurnálu. Jedná se tedy pouze o klam.
Svůj přirozený odstín zubů můžete prý snadno odhadnout podle odstínu očního bělma. Postupem času se však na jinak bílých zubech usazují mikroskopické pigmenty z potravin, které ovlivňují jejich barvu. Pokud je bělení zubů prováděno odborně, je zcela bezpečné. S četností bělení by se to ale nemělo přehánět, jednak pro přirozený vzhled a také pro zdravou zubní sklovinu. Častým peroxidovým bělením by mohlo dojít k jejímu postupnému narušení.
Jak vznikají skvrny na zubech a je možné jim předcházet?
Skvrny na zubech jsou zapříčiněny stravou i životním stylem. Pokud konzumujete kávu, víno, černý čaj nebo kouříte, míra znečištění zubní skloviny bude o to vyšší. Žluté zabarvení na zubech je možné ordinačním bělením snadno odstranit. S šedým zabarvením už je to o poznání náročnější a bílé skvrny na zubech bohužel odstranit nelze.
Jak náročné je ordinační bělení zubů?
Zatímco domácí bělení funguje jen do určité míry, to ordinační je více či méně účinné vždy. Proces trvá přibližně 1,5 hodiny, během které se aplikuje ochranná vrstva na okraj dásně a následně se nanese bělící gel s doporučeným množstvím peroxidu vodíku. Účinek tohoto gelu se následně ještě zvyšuje za pomoci laseru nebo LED technologie.