Problémy se samy nevyřeší
Jednoduchý fígl či zaručenou radu, jak se naučit řešit problémy, nenajdete v žádné učebnici. Existuje ale řada technik, které vám mohou pomoci pochopit, jak je řešit. Začít můžete třeba tím, že příčinu všech vašich trablů začnete hledat sami u sebe. V mnoha případech to nebudete mít chuť udělat. Nicméně pokud to neuděláte, budete vždycky řešit jenom následky, nikoliv podstatu problému. Je důležité si uvědomit, že vaše potíže mohou ovlivňovat i další lidi a tak se nebojte svá trápení sdílet s nimi. Určitě vám pomohou se správnou sebereflexí. Než problémy začneme řešit, musíme za ně přijmout odpovědnost. Nemůžeme je odstranit prohlášením, že se nás to netýká. Protože v mnoha případech vyvstanou neřešené problémy jako zdroj zdravotních potíží.
Ani samy nezmizí
Schopnost stanovovat priority je jednou z podmínek úspěšnosti jak v osobním, tak i profesním životě. Do řešení svých problémů se nikdy nepouštějte ihned a bezhlavě. Každý problém ve vašem životě je výzva. Avýzvu je potřeba přijmout, protože vás posunuje ve vašem osobním růstu. Čím konkrétnější bude vaše představa o tom, jak bude váš život vypadat poté, co problém vyřešíte, tím snazší bude pro vás najít cestu k cíli. Vítězství se ohlásí dobrým pocitem kdesi uvnitř vás.
Dostaví se úleva a radost. To, že někdy necháváme problémy takzvaně vyhnít, je snaha vyhnout se nepříjemným strastem, které sebou případně řešení přináší. Výsledkem je obvykle hromada nevyřešeného a pocit vlastního selhání. Proto je potřeba mít na paměti, že vyhýbáním se problémům a jejich řešení se zároveň vyhýbáte vlastnímu osobnímu růstu. V internetovém magazínu vyšel zajímavý článek , který se zaměřil na negativní dopad neřešených problémů na naše zdraví. A to už je pořádná výzva. Problém, který je potřeba řešit ze všeho nejdříve!